Zalety podróżowania kamperem

Kamperowe wyjazdy są coraz popularniejsze, ale nadal nie brakuje tych niezdecydowanych, którzy nie wiedzą, co tracą. Jeśli i Ty należysz do grona ludzi, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o kamperowym wyjeździe, nasza lista zalet takich podróży na pewno Cię przekona. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na wynajem kampera.

1. Własna baza noclegowa

Podróż kamperem zwalnia Cię z konieczności szukania miejsca noclegowego, sprawdzania standardów w poszczególnych hotelach i… trzymania kciuków za to, by były zgodne z opisami zamieszczonymi w internecie. Wynajem kampera pozwala Ci korzystać z sypialni, którą masz zawsze pod ręką i z łazienki, do której możesz pójść w każdej chwili.

2. Własna baza gastronomiczna

Podróżując w kamperze, nie musisz się obawiać, że: zaśpisz na śniadanie, obiad w hotelowej restauracji nie będzie Ci smakował lub nie zdążysz dotrzeć do hotelowej restauracji przed zakończeniem wydawania posiłków. W kamperze masz własną kuchnię wyposażoną w kuchenkę gazową, lodówkę z zamrażalnikiem, zlew i pojemne szafki, więc posiłek możesz przygotować sobie w każdym momencie, a dodatkowo zjesz to, na co masz akurat ochotę.

3. Dowolność w planowaniu trasy

Kamperowe wyjazdy dają dużą dowolność, wręcz nieograniczone możliwości w planowaniu trasy. Podczas wycieczek organizowanych przez biura podróży musisz się dostosować do harmonogramu i zwiedzasz tylko te miejsca, które są w planie wycieczki. Nie musisz powielać wizyt w miejscach, które już znasz i oglądać zabytków, które Cię nie interesują. Wynajem campera daje Ci dowolność, jakiej nie zagwarantuje żaden inny model podróżowania.

4. Możliwość zmiany planów w każdej chwili

W wybranym mieście miało być słonecznie, a pada? Planowałeś podróż na zachód kraju, ale droga jest w remoncie i trzeba stać kilka godzin w korkach? W każdej chwili możesz zmienić zdanie, zawrócić i wybrać inny cel. Wakacje w kamperze wyglądają całkiem inaczej niż te planowane z biurem podróży – to Ty jesteś jednocześnie przewodnikiem i turystą, a więc masz możliwość robienia tego, co chcesz.

5. Radość rodzinnego podróżowania

W kamperze może być bardzo rodzinnie i wesoło. Spędzanie czasu na stosunkowo niewielkiej powierzchni zbliża ludzi, ale jest też swego rodzaju sprawdzianem dopasowania i okazją do zrozumienia swoich przyzwyczajeń czy potrzeb. W kamperze nie musisz podróżować z obcymi ludźmi, których towarzystwo nie zawsze Ci odpowiada. Jesteś z najbliższymi, a to wprowadza podróż na całkiem inny poziom.

6. Możliwość zabrania dużego bagażu

Do kampera możesz zabrać ogromny bagaż. O ile tylko nie przekroczysz dopuszczalnego limitu ładowności, o tyle nie musisz się ograniczać tak, jak podczas podróży samolotem czy autokarem. Nie musisz też dopłacać za bagaż czy pośpiechu rezygnować z jego części. Możesz wziąć wszystko, czego potrzebujesz…a nawet to, czego nie potrzebujesz, ale „może się przyda”.

7. Poczucie całkowitej niezależności

Podczas podróży kamperem czujesz się swobodnie. Wszystko jest na miejscu, nie trzeba szukać toalety, można wziąć prysznic czy zjeść przekąskę, kiedy chcesz i nikt nie powie Ci, że to nieodpowiednia pora czy niewłaściwe miejsce. Kampery są wręcz stworzone dla ludzi niezależnych – dla niespokojnych duchów i indywidualistów, którzy chcą wprowadzać w życiu własne zasady.

8. Korzystanie z komfortowych warunków

Komfortowo urządzony kamper to nie to samo, co namiot pod gołym niebem. W kamperze nie musisz się obawiać niedogodności czy to podczas podróży, czy codziennych czynności. Korzystasz z klimatyzacji, ciepłej wody, prądu, telewizora, czajnika elektrycznego lub kawiarki – jak w domu. Dodatkowo śpisz w wygodnym łóżku i podróżujesz nowoczesnym pojazdem, w którym można się wygodnie relaksować w czasie jazdy.

9. Przeżycie niezapomnianej przygody

Kamperowe wojaże obfitują w fantastyczne przygody. Możesz nocować nad brzegiem jeziora lub podziwiać okolicę z „urwiska” zawieszonego setki metrów nad ziemią. Kamperowe podróże wiążą się też często z zawieraniem nowych znajomości, np. z „sąsiadami” parkującymi obok, a cały wyjazd możesz dokumentować zdjęciami i filmikami. Przyjemnie będzie wrócić do tych chwil po latach i jeszcze raz przeżyć te same emocje.

10. Cudowne widoki z sypialni

Wakacje lub ferie w kamperze pozwalają Ci też urozmaicić swoje doznania, między innymi dowolnie wybierać widok z okna swojej sypialni czy kuchni. Jednego dnia może być to las położony w oddali, a innego spokojne morskie wody.

Może już czas, by zdecydować się na wynajem kampera i zaplanować wyjazd? Jeśli nie teraz, to kiedy? Sprawdź ofertę i cennik wynajmu kamperów w wypożyczalni KamperowaPrzygoda.pl – https://kamperowaprzygoda.pl/wynajem-campera-warszawa/.

Powiedz o nas znajomym:
Przewiń do góry