Kampery to sposób na wolność, niezależność i niesamowite przeżycia. Podróż kamperem to niezapomniana przygoda, więc jeśli chcesz jej spróbować, dowiedz się o kamperach nieco więcej. Przedstawiamy 6 ciekawostek o domach na kołach – numer 5 Cię zaskoczy.

1. Kamper i przyczepa kempingowa to nie to samo

Kamperem nazywamy samochód ze zintegrowaną zabudową mieszkalną umożliwiający zarówno podróż, jak i mieszkanie. Kamper to pojazd z kuchnią, lodówką, prysznicem, toaletą i łóżkami oraz częścią dzienną ze stołem umożliwiającą spożywanie posiłków czy pracę/zabawę. Kamper to na pewno pojazd, którym łatwiej manewrować i parkować niż zestawem z przyczepą kempingową. Dodatkowo taki pojazd jest znacznie szybszy i pozwala na bardzo aktywne spędzanie czasu, a z drugiej strony, jeśli planujemy urlop stacjonarny i dysponujemy dużym oraz mocnym samochodem-holownikiem, to wyjazd z przyczepą może być bardzo dobrym pomysłem.

2. Jazdę kamperem nazywa się caravaningiem

Czy jazda kamperem to karawaning/caravaning? Zdecydowanie tak – to po prostu forma turystyki z własną bazą noclegowo-żywieniową w postaci kampera lub przyczepy kempingowej.

3. Kamper jest w Polsce traktowany, jako samochód osobowy

W Polsce do prowadzanie campera o masie do 3,5 tony wystarczy mieć prawo jazdy kat. B. W przypadku dużych kamperów o wadze powyżej 3,5 tony niezbędne będą uprawnienia na kategorię C. Większość wynajmowanych w Polsce kamperów, to auta o masie do 3500 kg, zatem zwykłe prawo jazdy B będzie wystarczające.

4. Wynajem kampera może być lepszy niż wakacje all inclusive

Nie da się porównać tych dwóch form wypoczynku. Wszystko zależy od naszych preferencji, bo dla jednych wakacje all inclusive to spełnienie marzeń i wypoczynek zgodny z własnymi potrzebami. Z kolei wynajem kampera, czy ogólnie wyjazd kamperem daje świadomość wolności, możliwość decydowania o własnym urlopie i jego kształcie, a to będzie znacznie ważniejsze niż hotelowa obsługa. Wypożyczenie kampera, czy wakacje w hotelu to dwie różne usługi turystyczne, w zupełnie różnych cenach, i dla różnych osób. Są wynajmy bardzo tanie, analogicznie jak tanie hotele, z drugiej strony są bardzo drogie kampery i jeszcze droższe hotele.

5. Kampery mają różne klasy

Kampery podlegają tym samym trendom na rynku, co każdy inny produkt. Mnogość producentów powoduje, że oferta jest bardzo bogata, jednak w przypadku kamperów nie można oferty traktować tak, jak w branży motoryzacyjnej, w której wyróżniamy kilka klas i producentów tych zwykłych oraz tych klas premium. Każdy producent może mieć w swoim portfolio zarówno budżetowe kampery, jak i pojazdy luksusowe z najnowocześniejszym wyposażeniem. W kamperach ten podział jest bardziej skomplikowany. Występują klasyfikacje producentów, podobne jak w przypadku zwykłych aut, ale również każdy z producentów oferuje kampery w różnych liniach modelowych. Innymi słowy, kamper producenta wysokiej klasy z ekonomicznej linii modelowej, będzie oferował niższy standard niż kamper producenta klasyfikowanego niżej, a z wysokiej linii modelowej i bardzo luksusowo wyposażony. Od klasy, linii modelowej danego pojazdu zależy nie tylko wygoda i komfort podróży, ale przede wszystkim technologia budowy, dokładność wykończenia, doświadczenie producenta czy wsparcie posprzedażowe.

6. Kamperami zwiedzamy najczęściej kraje południowe

Wielbiciele kamperów najczęściej podróżują do krajów takich jak Włochy, Hiszpania, Francja i Chorwacja, ale coraz popularniejsze stają się też kraje skandynawskie – szczególnie Norwegia i Szwecja. Piękne widoki, czystość, bezpieczeństwo i nieco chłodniejszy klimat sprawiają, że wielu kamperowców wybiera ten właśnie kierunek. Z drugiej strony piękna i słoneczna pogoda, ciepłe morza i mnogość zabytków powodują, że wciąż najpopularniejszy jest kierunek południowy i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Planujesz wyprawę kamperem? Zobacz nasze maszyny na stronie https://kamperowaprzygoda.pl/wynajem-kampera-warszawa/.

Powiedz o nas znajomym:
Przewiń do góry