aplikacje do kampera

Podróżowanie kamperem daje mnóstwo satysfakcji, a każdy kamperowiec chce, żeby jego podróż przebiegała bez przeszkód. Warto wiedzieć, jak wybierać najlepsze trasy, unikać korków i wyszukiwać kempingi oraz parkingi. Każdemu kamperowcowi przyda się też aktualna wiedza o pogodzie. Sprawdź, jakie aplikacje do kampera sprawdzą się w trasie.

Aplikacje przydatne w podróży kamperem

Podróżowanie kamperem ma nam przede wszystkim pozwolić na efektywne wykorzystanie czasu. Każdy chce korzystać z najlepszej pogody, jeździć dobrymi drogami i parkować w bezpiecznych miejscach. Można to osiągnąć, instalując w smartfonie aplikacje do kampera przydatne podczas wojaży.

1. Mapy Google

Mapy Google to niezastąpione narzędzie do wyznaczania tras i nawigacji. Dzięki Mapom Google można też szybko wyszukiwać na trasie stacje benzynowe, restauracje i bary, MOP-y, parkingi, a także kempingi. Mapy Google to uniwersalne narzędzie wyboru konkretnej trasy i mimo iż kamper ma nawigację, to korzystanie z Map Google w wersji online zawsze jest dodatkowym ułatwieniem. Wadą tego rozwiązania jest jedynie brak informacji o ograniczeniach prędkości na wybranych odcinkach.

2. Ventusky

Aplikacja Ventusky to prawdziwy pogodowy radar informujący o pogodzie na najbliższe 10 dni. Aplikacja podaje informacje o wszystkich parametrach związanych z pogodą – sile wiatru, poziomie zachmurzenia, przewidywanych burzach, wysokości ciśnienia atmosferycznego, wilgotności powietrza i prognozowanych opadach deszczu.

3. Camping info

Camping info zbiera informacje o kempingach i dostępnej na nich infrastrukturze. Ta aplikacja jest współtworzona z kamperowcami, więc dostarcza szeregu ważnych i przydatnych informacji, w tym zdjęć konkretnych kempingów. Aplikacja Camping info jest też całkowicie darmowa.

4. Park4night

Aplikacja Park4Night pozwala wyszukiwać darmowe oraz płatne parkingi i kempingi wraz z informacjami o dostępnych toaletach, prysznicach i innych składnikach infrastruktury. W wersji off-line i z reklamami aplikacja jest darmowa, a za wersję on-line i bez reklam trzeba zapłacić 9,99 euro rocznie.

5. CamperContact

Aplikacja CamperContact oferuje podobne możliwości jak Park4night, ale jest dedykowana wyłącznie do miłośników kamperowych podróży i pozwala wyszukiwać kempingi oraz inne miejsca, w których można zaparkować kampera. Aplikacja CamperContact jest co prawda płatna, ale za to działa też w trybie offline.

6. AccuWeather

Aplikacja AccuWeather informuje o pogodzie, w miejscu, w jakim się znajdujemy i na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic odkrywczego. Jaka pogoda jest, każdy widzi, ale AccuWeather ma jeszcze inne przydatne funkcje – informuje między innymi o zbliżającej się burzy (warto wiedzieć, kiedy schować sprzęt kampingowy) i podaje poziom alergenów w powietrzu. W dodatku aplikacja jest całkowicie darmowa i dostępna w języku polskim.

Źródło zdjęcia: pixabay.com.

Powiedz o nas znajomym:
Przewiń do góry