Aplikacje do kampera

Podróż kamperem to niezapomniana przygoda, ale podczas wojaży warto mieć przy sobie „pomocników”, którzy wskażą pożądany kierunek, pomogą oszczędzać na zakupach lub umilą jazdę. Przedstawiamy kolejne przydatne aplikacje do kampera.

1. Revolut

Revolut to specjalna karta płatnicza pre-paid działająca razem z dedykowaną aplikacją Revolut. Dzięki tej karcie można wyraźnie oszczędzić na zagranicznych zakupach, poprzez korzystne przeliczenie transakcji walutowych. Z karty Revolut możesz korzystać w ponad 150 krajach świata i w telefonach z systemami Android oraz na wszystkich Iphone’ach. Aplikacja Revolut pozwala używać wirtualnej karty płatniczej Visa, ale istnieje też możliwość zakupienia fizycznej karty MasterCard. Na fizyczną kartę trzeba jednak poczekać kilka dni, więc warto załatwić wszystko z wyprzedzeniem. Do wyboru są dwa rodzaje kont Revolut: bezpłatne z niższymi limitami i oraz płatne z wyższymi limitami i dodatkowym ubezpieczeniem medycznym. Z kartą i aplikacją Revolut wynajem campera staje się jeszcze atrakcyjniejszym pomysłem.

2. Spotify

Podróż przebiega przyjemniej przy ulubionej muzyce, a dzięki Spotify masz zawsze przy sobie ulubione brzmienia. Ogromną zaletą aplikacji jest to, że podpowiada ona muzykę na podstawie utworów, których słuchamy, więc dzięki Spotify można odkrywać nowych wykonawców. W podróży wystarczy wpiąć telefon z uruchomioną aplikacją do radia kampera i zachwycać się nienagannym brzmieniem wydobywającym się z głośników.

3. Tłumacz Google

Dzięki tłumaczowi Google nieznajomość języka obcego nie będzie problemem. Wystarczy wpisać odpowiednie słowo lub zdanie, a nawet wypowiedzieć zdanie po polsku i ustawić tłumaczenie na wybrany język. Tłumacz Google co prawda nie jest perfekcyjny, ale w większości przypadków pozwala na przekład umożliwiający zrozumienie obcego języka. Zastosowanie tej aplikacji jest bardzo proste, a w ekstremalnych wypadkach może wiele ułatwić. Wyobraź sobie, że znajdujesz się na granicy Chorwacji z Bośnią i Hercegowiną, a celnik ma jakieś uwagi, ale nie zna angielskiego. Dzięki tłumaczowi możesz się z nim porozumieć w jego języku – wystarczy wypowiedzieć do mikrofonu konkretne zdanie po polsku, a następnie przetłumaczyć je na bośniacki lub chorwacki i pokazać zapis „rozmówcy”.

4. WiFi Map

Dzięki aplikacji WiFi Map dowiesz się, gdzie znajdują się strefy darmowego internetu. Ta aplikacja sprawdza dostępność sieci i szybkość poszczególnych połączeń. Z WiFi Map możesz się łatwo łączyć z bezpłatnym internetem na całym świecie.

Wykorzystaj w podróży proponowane przez nas aplikacje i zerknij też do pierwszej części wpisu Aplikacje do kampera (podlinkowane) lub zaplanuj termin na wynajem campera na stronie https://kamperowaprzygoda.pl/wynajem-kampera-warszawa/.

Powiedz o nas znajomym:
Przewiń do góry