wakacje kamperem

Planujesz kamperową wycieczkę do jednego z południowych krajów Europy? Chcesz się cieszyć ciepłą pogodą i doskonałą kuchnią oraz zwiedzać? Prezentujemy 4 najlepsze kierunki na wakacje kamperem.

Chorwacja – kraj tysiąca wysp

Chorwacja to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych krajów Europy. To państwo gwarantuje fantastyczny kalejdoskop wrażeń. W Chorwacji możesz znaleźć niemalże cały przekrój cudów natury – począwszy od wysokich gór, przez rajskie plaże, a na przepięknej architekturze kończąc. Wakacje kamperem w Chorwacji będą niezapomniane. Podróż krętymi (ale nowoczesnymi) drogami zlokalizowanymi wzdłuż wybrzeża i plażowanie na kamienistych, ale prawdziwie magicznych plażach Chorwacji to tylko jedne z wielu czekających na Ciebie atrakcji. W tym niesamowitym kraju możesz skosztować doskonałej kuchni, podziwiać uroki parków narodowych i robić fantastyczne zdjęcia – nie tylko w Splicie czy Dubrowniku. Dodatkowo Chorwacja nie jest wcale drogim krajem, a przy tym ma dobrze rozwiniętą bazę kempingową.

Najlepszy termin na podróż: od maja do września.
Dystans*: 1420 km do Splitu, 1500 km do Riwiery Makarskiej.
Po drodze możesz zwiedzić: Czechy, Słowację, Węgry, Bośnię i Hercegowinę, Austrię i Słowenię.

Włochy – królestwo makaronu i wina

Podróż do Włoch to marzenie miłośników dobrej kuchni i przepięknej pogody. Część kamperowców wybiera podróż wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego i odwiedzenie Rzymu, a później powrót „przez środek” Włoch lub wzdłuż przeciwległego wybrzeża aż do Mediolanu. Taka trasa zakłada przejechanie 4-5 tys. km, ale widoki są tego warte. We Włoszech możesz zwiedzić ruiny Koloseum, wykopaliska Forum Romanum, Panteon, ale też wypoczywać na gorących plażach, zobaczyć na własne oczy Wezuwiusza i Etnę oraz starożytne Pompeje.

Najlepszy termin na podróż: od maja do października.
Dystans*: 1780 km do Rzymu, 1270 km do Wenecji.
Po drodze możesz zwiedzić: Czechy i Austrię.

Hiszpania – wakacje w rytmie flamenco

Miłośnicy latynoskiego klimatu będą zachwyceni z podróży do Hiszpanii. Do tego kraju można się wybrać nawet na przełomie grudnia i stycznia (np. w ramach nietypowego sylwestra). W Hiszpanii jest mnóstwo kempingów, więc wybór nie sprawia żadnej trudności – można się zatrzymać w Barcelonie, w Sewilli, w Sant Pere Pescador czy w Córdobie. Do podziwiania jest naprawdę wiele, począwszy od gorących plaż i całego wybrzeża, przez niesamowite perły architektury dzieła Gaudiego, po wulkaniczny park narodowy Timanfaya.

Najlepszy termin na podróż: od kwietnia do listopada.
Dystans*: 2350 km do Barcelony, 2850 km do Madrytu.
Po drodze możesz zwiedzić: Niemcy, Holandię i Francję.

* z Warszawy

Powiedz o nas znajomym:
Przewiń do góry