Wynajem kampera staje się coraz popularniejszy. Polacy idą w ślad Niemców oraz Holendrów znanych z zamiłowania do podróży kamperami i częściej wypożyczają „domy na kołach”. Dowiedz się, ile kosztuje taki wynajem i od czego zależy cena.

Cena wynajęcia a wielkość i standard kampera

Kampery mają różne wielkości i standardy. Starszy i słabiej wyposażony pojazd nigdy nie będzie kosztował tyle, ile nowy i doskonale wyposażony kamper. Na rynku wynajmu kamperów obowiązują różne stawki. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych za dzień, ale wypożyczenie luksusowego kampera z kierowcą może kosztować nawet kilka tysięcy złotych za dobę. Różnice wynikają przede wszystkim z wartości konkretnych pojazdów, standardu wyposażenia, sezonu oraz długości najmu i usług dodatkowych. Zakup nowego i doskonale wyposażonego kampera jest bardzo kosztowny. Na cenę wynajmu kampera znacząco wpływa wiek, im nowszy jest pojazd, wyższej klasy i lepsze wyposażenie tym cena wyższa, ale z drugiej strony również komfort podróży i bezpieczeństwo są wyższe. Kamper daje nam nieograniczoną swobodę. Nawet ten wynajęty pozwala przeżyć prawdziwą przygodę życia, podróżować tam, gdzie chcemy, kiedy i jak chcemy – bez żadnych ograniczeń.

Cena wynajmu kampera a sezon

Wydatek na wynajem kampera jest uzależniony przede wszystkim od sezonu, a ten jest w Polsce bliższy trendom i regułom związanym z branżą turystyczną niż motoryzacyjną. Wynajem jest najdroższy w tzw. wysokim sezonie, który trwa w Polsce stosunkowo krótko. Mianem wysokiego sezonu określamy sezon największego zainteresowania danym kierunkiem wycieczek i jednocześnie najlepszej pogody – w naszym kraju przypada on w okresie wakacyjnym. W sezonie średnim (cieplejsze okresy wiosny i jesieni) ceny mogą być nieco niższe, a w sezonie niskim (w chłodne pory roku) dużo niższe, bo wtedy chętnych na wynajęcie kampera jest zawsze mniej. Wynajęcie kampera poza sezonem wysokim jest świetnym rozwiązaniem, ale oczywiście tylko wtedy, gdy nie ogranicza nas praca ani szkoła. Jest to szczególnie korzystne w przypadku planowania wyjazdów południowych, gdyż oszczędności są wtedy znaczne – nie tylko związane z wynajmem kampera, ale też z kosztem infrastruktury kempingowej. Można się wtedy również cieszyć piękną pogodą, a w najpopularniejszych miejscowościach nie ma takich tłumów.

Cena w zależności od czasu wynajmu

Ostateczny koszt wynajmu domu na kołach jest również uzależniony liczbą dni podróży. Wynajem pojazdu wyposażonego w klimatyzację i z pełnym wyposażeniem kuchennym, kempingowym oraz markizą będzie droższy, niż wypożyczenie „gołego” kampera, którego musimy we własnym zakresie uzupełnić lub liczyć się z niższym komfortem podczas wypoczynku. Na finalną cenę wpływają także limity kilometrów, dodatki, rodzaj ubezpieczenia oraz ewentualne wsparcie w podróży.

Sprawdź, ile kosztuje wynajem kampera w interesującym Cię terminie. Wejdź na stronę https://kamperowaprzygoda.pl/wynajem-campera-warszawa/.

Powiedz o nas znajomym:
Przewiń do góry