kamperem z dzieckiem

Kamperem mogą podróżować nie tylko dorośli, ale też dzieci. Wakacje w kamperze są bez wątpienia sposobem na bardzo indywidualną podróż dostosowaną do osobistych preferencji, a wynajem kampera dla rodziny z dzieckiem wcale nie jest dużym wyzwaniem.

Wynajem kampera dla rodziny na wakacje

Miłośnicy kamperów będący jednocześnie rodzicami bardzo często zastanawiają się, czy podróż kamperem z dzieckiem to na pewno dobry wybór. Podczas takich rozważań padają pytania, jaki jest minimalny wiek dziecka, które można zabrać w podróż kamperem i czy kamper jest dostosowany do potrzeb malucha. Nie ulega wątpliwości, że podróż z dziećmi to zawsze wielkie wyzwanie i to niezależnie od tego, jaki środek komunikacji wybierzemy, ale podróżowanie kamperem będzie znacznie łatwiejsze, w końcu kamper to mały dom. Wynajem kampera dla rodziny z dzieckiem jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż kamper gwarantuje nam własną bazę noclegowo-żywieniową, a to znacznie upraszcza organizację i przebieg podróży.

Część rodziców decyduje się na wyjazdy kamperami z dziećmi, które mają 2-3 lata, ale są też tacy, którzy zabierają w podróż kilkumiesięczne dzieci. Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnej sytuacji, ale też od usposobienia dziecka. Jeśli maluch jest bardzo związany ze swoim domem i z trudem odnajduje się w nowych warunkach, to wycieczka może być uciążliwa. Jeśli natomiast dziecko jest ciekawe świata i szybko się adaptuje, wakacje mogą być naprawdę udane. Podróżowanie kamperem z dziećmi to fantastyczny sposób na budowanie dobrych relacji rodzinnych i rozrywkę, która pozwoli jednocześnie poznawać świat.

Podróżowanie kamperem z dzieckiem

Każdy kamper z naszej wypożyczalni jest kompletnie wyposażonym „domkiem” na kołach. W kamperze znajduje się kuchnia, łazienka, stół i miejsca do spania. Konfiguracje samochodów dostępnych w naszej wypożyczalni są dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Na wyposażeniu kamperów znajdują się między innymi:

• wygodne łóżka, na których można spać razem z dziećmi;
• kanapy, na których można zamontować dziecięce foteliki samochodowe;
• rolety w oknach i maty termiczne na szybach;
• wydajne ogrzewanie i chłodzenie;
• pojemne szafki na dziecięce ubranka, zabawki i ulubione produkty spożywcze.

Podczas podróży warto zachować podobny rytm dnia dziecka, jak ma to miejsce w domu. Zachowanie takich samych godzin kąpieli, snu, karmienia czy zabawy będzie bardzo korzystne, bo nie „wybije” dziecka z naturalnego rytmu. Całkowita zmiana rozkładu dnia mogłaby się odbić na dziecku negatywnie i sprawić, że stałoby się płaczliwe, zmęczone lub wystraszone.

Wbrew pozorom karmienie dziecka podczas podróżowania kamperem jest znacznie prostsze niż w przypadku innych form wypoczynku. Kuchenkę, lodówkę i zlew masz zawsze pod ręką, więc możesz przygotować dziecku posiłek w dowolnym momencie. Wystarczy tylko sięgnąć do szafek i skorzystać ze swoich zapasów.

Fotelik dziecięcy w kamperze

W kamperze, tak jak w każdym innym pojeździe, dziecko powinno podróżować w foteliku. Jeśli maluch będzie spał podczas jazdy, to nie wolno go kłaść na łóżku – to niedopuszczalne ze względów bezpieczeństwa. W takim przypadku dziecko powinno spać właśnie w foteliku. Malucha można przewozić tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Podczas postoju i na kempingu dziecko może spać w łóżku – łóżka w kamperze są wyposażone w siatki zabezpieczające, które skutecznie ochronią Twoje dziecko podczas snu.

Bagaż dziecka – co zabrać do kampera?

Wynajem kampera na rodzinny wyjazd to świetny pomysł, gdyż możesz korzystać z bardzo bogatego wyposażenia, ale część rzeczy trzeba koniecznie zabrać z domu. Kampery są bardzo pojemne, ale to oczywiście nie oznacza, że bagaż może być nieograniczony – nie możemy przecież przekroczyć limitu ładowności. Pewnych przedmiotów po prostu nie warto ze sobą zabierać, z kolei inne są niezbędne. W dziecięcym bagażu oprócz ubrań, zabawek i podstawowych środków higienicznych mogą się znaleźć też akcesoria standardowo używane w domu takie jak:

• podgrzewacz do butelek;
• elektroniczna niania;
• sterylizator;
• naczynia i sztućce z melaminy;
• termometr elektroniczny;
• wanienka do mycia;
• krem z filtrem i środek na ukąszenia;
• leki przeciwgorączkowe, syrop, środek na katar, lek na biegunkę, probiotyk i preparat na chorobę lokomocyjną.

Właściwie całe wyposażenie dla dziecka można kupić w czasie podróży, ale ceny w poszczególnych krajach mogą się znacznie różnić. Wysokie ceny będą obowiązywały przede wszystkim w Szwajcarii i w krajach skandynawskich, więc jeśli masz zamiar odwiedzić te kierunki, to lepiej skompletować cały bagaż przed wyjazdem.

Starsze dzieci warto wyposażyć w zabawki do użytkowania na dworze – piłkę, paletki do tenisa, gumę do skakania, dmuchaną zabawkę do pływania, rowerek, hulajnogę lub deskorolkę – do wyboru i w zależności od wieku, i preferencji dziecka.

Ubezpieczenie dziecka w podróży

Przed wyjazdem wszyscy pasażerowie powinni mieć wyrobioną kartę EKUZ, czyli Kartę Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego, która pozwoli w razie konieczności skorzystać z konsultacji medycznej i leczenia. Kartę można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ lub przez internet – składając stosowny wniosek. Przed wyjazdem warto też wykupić dodatkowo ubezpieczenie turystyczne dla całej rodziny.

Powiedz o nas znajomym:
Przewiń do góry