międzynarodowa karta kempingowa

Kempingowanie i samo podróżowanie kamperem może być bardzo przyjemne, relaksujące i ekscytujące. Dzięki wielu przepisom prawa i ułatwieniom jest też tańsze i wygodniejsze. Miłośnikom kamperowych podróży życie ułatwia między innymi Międzynarodowa Karta Kempingowa CCI nazywana paszportem turysty kempingowego.

Czym jest Międzynarodowa Karta Kempingowa?

Międzynarodowa Karta Kempingowa CCI (Camping Card International) jest specjalną kartą ułatwiającą podróżowanie kamperem. CCI obowiązuje w całej Europie z wyjątkiem Albanii, Rumunii i WNP. Karta Kempingowa CCI spełnia podczas kempingowania i podróży rolę dokumentu tożsamości i gwarantuje ubezpieczenie. Dokument ten zawiera wszystkie niezbędne dane osobowe i jest ważny przez rok od momentu wydania.

Co daje posiadanie Międzynarodowej Karty Kempingowej?

Osoby posiadające CCI (Międzynarodową Kartę Kempingową) mają ułatwione podróżowanie.

  • Karta pozwala łatwiej i szybciej się zameldować/wymeldować na kempingach. Wystarczy w tym celu tylko podać numer karty, a system od razu wczyta dane, więc wypełnianie specjalnego formularza nie jest konieczne.

  • Posiadacz CCI może korzystać również z atrakcyjnych zniżek. Zniżki na kempingi sięgają do 10% w sezonie i nawet do 40% poza sezonem, więc zakup karty bardzo szybko się zwraca.

  • Największą korzyścią wynikającą z dysponowania kartą CCI jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla posiadacza karty i maksymalnie 11 podróżujących z nim osób. OC obejmuje skutki wypadków i szkód spowodowanych osobom trzecim i jest wliczone w cenę rocznej opłaty za kartę.

Wyrobienie karty kempingowej jest bardzo opłacalne. Płacąc za kartę 45 zł na rok, można ułatwić sobie meldunki na kempingach, korzystać ze zniżek i dodatkowo ubezpieczyć siebie i swoich pasażerów.

Międzynarodowa Karta Kempingowa jest honorowana na ok. 2900 kempingów w całej Europie, a w niektórych przypadkach wręcz wymagana. Posiadania karty CCI wymaga się np. od uczestników międzynarodowych zlotów organizowanych pod patronatem FICC. Dysponowanie kartą CCI jest teraz niemalże standardem dla każdego, kto systematycznie podróżuje kamperem i zna realia kamperowych wojaży.

Interesują Cię kampery? Wynajem tych pojazdów jest możliwy nawet od ręki. Sprawdź cennik wynajmu kampera i zarezerwuj termin.

Powiedz o nas znajomym:
Przewiń do góry