Jedziesz na wakacje wynajętym kamperem i nie wiesz, co ze sobą zabrać? Zanim zaczniesz się pakować na wyjazd, sprawdź, co wypożyczalnie kamperów gwarantują w standardzie, by nie powielać bagażu. Przestawiamy kompleksowy poradnik kamperowego ekwipunku.

Część (a może nawet wszystkie) wymienione niżej przedmioty możesz kupić po drodze, ale jeśli zabierzesz je z domu, będziesz mieć pewność, że nic Cię nie zaskoczy i urlop spędzisz na podróżach, a nie na przeszukiwaniu sklepowych półek. Oczywiście nie znaczy to, że trzeba spakować wszystko. Warto zabrać ze sobą przede wszystkim ulubione produkty spożywcze, kosmetyki i leki. Z drugiej strony produkty podstawowe są dostępne wszędzie, często lepszej jakości, i z nutą lokalnego smaku, więc będą świetnym uzupełnieniem wycieczki. Niezależnie od tego, co chcesz zabrać, warto wcześniej upewnić się, jakie przedmioty wypożyczalnie kamperów oferują w ramach wyposażenia swoich pojazdów.

Wyklucz to, co jest na wyposażeniu kampera

Nasze kampery mają na wyposażeniu wszystko, co potrzebne do mieszkania, kamperowania czy kempingowania. Dodatkowo nasi klienci przed wyjazdem otrzymują dokładne informacje odnośnie do wyposażenia wynajętego kampera. Wszystkie oferowane kampery mają wyposażone aneksy kuchenne z kuchenkami gazowymi, dużymi lodówkami 140 litrów, kamperowymi zastawami stołowymi (kubki, sztućce, garnki, czajnik, talerze). W pojazdach znajduje się też wyposażenie kempingowe – porządny stół i dobre krzesła kempingowe, markiza oraz mata. Klienci otrzymują także kompletne wyposażenie kamperowe, takie jak: najazdy poziomujące, maty izolacyjne, przyłącza elektryczne i wodne oraz przetwornicę 12 V na 220 V. W większości przypadków zapewniamy też bezpłatnie butlę gazową, środki chemiczne do toalety i specjalny papier oraz wiele innych dodatków znacząco wpływających na komfort. Wszystkie nasze auta wyposażone są w solary, kamery cofania, klimatyzację podróżną i postojową, telewizory z HDMI i USB, a wszystkie okna mają moskitiery i rolety zacieniające.

1. Koce, pościele i ręczniki

Miły wieczór przy grillu? Czytanie książki na świeżym powietrzu? Te pomysły wydają się bardzo interesujące, ale nigdy nie wiesz, jaka pogoda trafi Ci się na wyjeździe. W nowoczesnym kamperze jest bardzo wydajne ogrzewanie, ale jeśli chcesz spędzać czas poza nim, warto wziąć ze sobą koce. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nie zapomnij też o pościeli, ale nie musi to być jakaś specjalna pościel – wystarczy domowa. Pamiętaj o zabraniu ręczników – weź ich więcej, bo kąpiele i wysokie temperatury powodują, że trzeba je wymieniać częściej. Koniecznie zabierz ze sobą też papierowe ręczniki kuchenne oraz chusteczki do czyszczenia mebli – znacząco ułatwią Ci utrzymanie czystości.

2. Suszarka, lokówka i kosmetyki

Na wakacjach też musisz wyglądać pięknie, a czasami wręcz właśnie wtedy masz czas i ochotę, na to, by bardziej o siebie zadbać. Zanim spakujesz dodatkowe elektryczne urządzenie, zastanów się, jaki charakter ma Twój wyjazd: czy planujesz korzystać z infrastruktury kempingowej, czy może jednak tylko z dedykowanych miejsc dla samochodów kempingowych? Jest to ważne, gdyż nie wszędzie będziesz mieć możliwość podłączenia campera do sieci 230 V, a tym samym Twoje urządzenia mogą się okazać nieprzydatne. W przypadku wyjazdów na południe koniecznie zabierz ze sobą też krem z filtrem i spray na owady. Spakuj do kampera swoje domowe kosmetyki – nie musisz kupować specjalnych wyjazdowych, bo w kamperowej łazience jest dużo miejsca, więc na pewno wszystko zmieścisz.

3. Latarka, apteczka i wyposażenie drogowe

Każdy nasz kamper jest wyposażony w podstawową apteczkę pierwszej pomocy, ponadto zawiera szereg przedmiotów wymaganych prawem drogowym, takich jak zapasowe żarówki, gaśnice, trójkąty ostrzegawcze, podstawowe klucze, linki holownicze i tablice na rowery. W kamperze jest światło zewnętrzne, także Twoja latarka w telefonie będzie wystarczająca i nie musisz pamiętać o dodatkowej.

4. Zestaw do grillowania, jednorazowe talerzyki i kubki

W naszych kamperach znajdziesz kompletne zestawy naczyń i sztućców, ale dodatkowo zalecamy zabranie jednorazowych talerzyków i kubków oraz jednorazowego grilla. Częste użytkowanie jednorazowej zastawy odciąży Cię od zmywania i ograniczy zużycie wody. Na grilla przydadzą się też aluminiowe tacki, rozpałka, folia aluminiowa, serwetki i koniecznie węgiel lub brykiet.

5. Książki, laptop, aparat i krzyżówki

W leniwe wieczory trzeba sobie czymś zająć czas, więc w Twoim bagażu pewnie znajdzie się laptop lub tablet oraz książki i krzyżówki – jeśli je lubisz. Ale właśnie, czy na pewno? Jest to idealna lista na wyjazd do hotelu. Oczywiście dobra książka to podstawa, jak i dobre przewodniki, aparat i wiele pustych kart na zdjęcia. Kamperowe wyjazdy wiążą się przede wszystkim z przebywaniem na wolnym powietrzu, aktywnym zwiedzaniem czy uprawianiem sportów, a czasu beztroskiego lenistwa jest niewiele. Oczywiście można zabrać laptop czy tablet, ale jak zostawisz je w domu, niewiele stracisz, a ulubioną bajkę dla dzieci i zdjęcia odtworzysz na kamperowym TV.

6. Akcesoria do utrzymania czystości

Kamper to mały dom na kołach, a ze względu na niewielką przestrzeń, trzeba go częściej sprzątać. Częste wchodzenie i wychodzenie oraz przygotowywanie posiłków powodują, że szybciej się brudzi, ale z drugiej strony zamiecenie podłogi czy starcie kurzy zajmuje tylko kilka minut. My wyposażamy nasze kampery w zmiotki i szufelki, a ponadto płyn i zmywaki do mycia naczyń oraz środki do toalety chemicznej, więc tych rzeczy nie musisz ze sobą zabierać. Rozważ tylko zabranie ręczników papierowych i chusteczek do czyszczenia mebli – będą wystarczające do codziennego utrzymania czystości.

7. Czajnik i dodatkowe AGD

Nasze kampery są wyposażone w czajniki, garnki, czy kawiarki i nie ma potrzeby zabierania dodatkowego wyposażenia kuchennego. Jeśli jednak nie możesz rozstać się ze swoim ulubionym blenderem czy ekspresem do kawy, to go zabierz. Pamiętaj jednak, że będziesz mieć możliwość używania tych sprzętów tylko na kempingach przy podłączeniu kampera do sieci 220 V. Jeśli planujesz spędzać czas aktywnie lub poza infrastrukturą kempingową, to te przedmioty zajmą tylko miejsce.

Nie potrzebujesz walizek, dużych plecaków ani kartonów. Po prostu podjedź kamperem pod swój dom, przenieś z szafek ubrania, kosmetyki, pościel i resztę bagażu, a później umieść je w kamperowych szafkach i… w drogę.

Sprawdzasz różne wypożyczalnie kamperów i nie wiesz, na jaką się zdecydować? Zobacz nasze kampery na stronie https://kamperowaprzygoda.pl/wynajem-kampera-warszawa/ i daj się przekonać do współpracy z wypożyczalnią KemperowaPrzygoda.pl.

Powiedz o nas znajomym:
Przewiń do góry