wynajem campera

Co jest lepsze – wynajem campera czy jego zakup? Wszystko zależy od Twojego budżetu, potrzeb i sposobu podróżowania. Każdy będzie miał w tej sprawie inne zdanie i jednocześnie każdy będzie miał rację. Sprawdź, które rozwiązanie wybrać w Twojej sytuacji.

Wynajem campera – kiedy się opłaca?

Wielu fanów caravaningu zaczyna swoją przygodę od wynajmu kampera i z pewnością jest to dobre rozwiązanie. Mimo iż taki sposób podróżowania może Cię bardzo kusić, na początku musisz sprawdzić, czy w ogóle jest dla Ciebie. Jeśli masz jakieś wcześniejsze doświadczenia biwakowe lub kempingowe i jest to forma wypoczynku, którą lubisz, to jest też duża szansa, że kamperowanie będzie bliskie Twemu sercu. Niemniej jednak fakt, że coś nas interesuje, czy nam się podoba, nie oznacza, że rzeczywistość okaże się kolorowa.

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z caravaningiem, to najlepiej zdecydować się na początku na wynajem campera (w Warszawie lub dowolnym mieście) i po prostu przetestować to rozwiązanie. Zwyczajnie dowiedzieć się, czy jest nam z takim podróżowaniem „po drodze”.

My zapraszamy do naszej wypożyczalni kamperów, nie tylko ze względu na świetną flotę kamperową. Jako pasjonaci i aktywni kamperowcy podpowiemy Ci też, jak przygotować swój kamperowy wyjazd.

Zakup kampera – kiedy jest opłacalny?

Jeśli masz już za sobą przynajmniej jedną podróż kamperem i wiesz, że to rozwiązanie jest dla Ciebie, to mimo wszystko nie decyduj się na pochopny zakup własnego domu na kołach. W pierwszej kolejności musisz się zastanowić, jak często podróżujesz lub jak często masz zamiar podróżować. Duża część naszych klientów to osoby, które posiadały już swojego kampera, ale jeśli wyjeżdżasz tylko raz w roku, a Twoje wyjazdy nie trwają dłużej niż tydzień/dwa, to zakup własnego pojazdu wcale nie będzie opłacalny. Wynajem campera na tydzień w wysokim sezonie kosztuje ok. 5000 zł brutto, a nowy, wygodny i dobrze wyposażony kamper to koszt bliski 300 tys. złotych. Zakup takiego pojazdu ze względu na dwutygodniowy wyjazd, może nie być najlepszym pomysłem.

Jeśli masz czas, na wyjazdy np. 3-4 miesiące rocznie albo przynajmniej co drugi weekend spędzasz na wyjazdach rekreacyjnych, to istnieje duża szansa, że własny kamper będzie świetnym pomysłem. Inną sprawą jest natomiast kupno campera dopasowanego do potrzeb i stylu podróży. Niestety dokonanie wyboru nie jest łatwe, bo przy podjęciu właściwej decyzji ważne jest nie tylko doświadczenie, ale też precyzyjne określenie swoich potrzeb. Zakup kampera to zawsze duży wydatek. Przed zakupem warto sprawdzić, jaki pojazd będzie dla Ciebie najlepszy – duży, mały, alkowa, półintergal czy integral, a także od jakiego producenta. Wybór tylko na podstawie katalogów czy wizyty w salonie może Cię bardzo rozczarować, dlatego też przed zakupem zachęcamy do wynajmu. Zawsze podpowiadamy naszym klientom, na co należy zwrócić uwagę podczas określaniu własnych wymagań. Podpowiemy też parę słów w kwestii producentów i dystrybutorów kamperów oraz innych ważnych kwestii.

Zobacz, ile kosztuje wynajem campera w KamperowaPrzygoda.pl. Wejdź na stronę https://kamperowaprzygoda.pl/wynajem-campera-warszawa/.

Powiedz o nas znajomym:
Przewiń do góry