zachowanie na kempingu

To już pewne – masz ustalony termin urlopu, decydujesz się na wynajem kampera i chcesz jechać w podróż życia (lub tylko wakacje dekady, ale i to jest powód do radości). Wszystko jest spakowane, zakupy zrobione, mapę masz w ręku i wydaje się, że podróż dopięto na ostatni guzik. Teraz czas zapoznać się z zasadami zachowania na kempingu – dla dobra swojego i innych użytkowników.

Kemping to przestrzeń wspólna – dbaj o nią

Na kempingu spotykają się ludzie w różnym wieku, z różnych środowisk, o odmiennym spojrzeniu na świat i rozmaitych potrzebach, ale ta różnorodność nie oznacza, że trzeba sobie wchodzić w drogę. Na kempingu – tak jak w każdym innym miejscu – obowiązuje etykieta, czyli konkretne zasady zachowania, których warto się trzymać. Z pewnością nie chcesz, by ktoś inny zakłócał Twój spokój i pogarszał warunki wypoczynku, a więc sam również tego nie rób.

  • Szanuj rzeczy, do których dostęp mają też inni ludzie.

  • Dbaj o porządek – przede wszystkim nie śmieć.

  • Nie łam gałęzi drzew i krzewów, i nie rujnuj trawy.

  • Staraj się nie marnować wody i nie wyrządzaj szkód w mieniu kempingu.

  • Nie zmieniaj oleju silnikowego i nie myj samochodu na polu kempingowym.

Dla pełnego zrozumienia istoty sprawy zapoznaj się z regulaminem kempingu, bo to w nim znajdziesz dokładne wytyczne.

Cisza nocna na kempingu

Spać musi każdy – zarówno Ty, jak i inni ludzie. Warto szanować ciszę nocną, gdyż nie wiesz, czy „sąsiedzi” nie mają za sobą trudnego dnia wypełnionego wędrówką po górskim terenie lub problemami z dzieckiem. Po godzinie 22.00 – niezależnie od tego, w jakim kraju się znajdujesz – ścisz muzykę i staraj się nie przeszkadzać innym w odpoczynku. Warto dobrze żyć z kempingowymi sąsiadami. Przecież w niektórych przypadkach spędzicie obok siebie przynajmniej kilka dni, a po co marnować ten piękny urlopowy czas na niezgodę?

Zachowaj dystans i szanuj przestrzeń innych

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie pola kempingowe są przestronne i posiadają wydzielone parcele dla poszczególnych kamperów. W wielu przypadkach podróżujących nie dotyczą żadne ograniczenia terytorialne na kempingu. To nie oznacza jednak, że masz parkować swój samochód pół metra od samochodu „sąsiada”. Uwierz, że ani Ty, ani on nie będziecie zadowoleni z zaglądania sobie w okna. Nie zakłócaj czyjegoś komfortu i nie ograniczaj innym prywatności. Ta sama zasada dotyczy chodzenia po czyjejś parceli. To nie jest w dobrym tonie – na kempingu można to traktować tak, jak wejście na czyjeś podwórko bez wiedzy i pozwolenia właściciela posesji. Wydzielone parcele traktuj tak, jak prywatne podwórka.

Planujesz kamperowy wyjazd? Zobacz, jak prezentuje się nasza oferta kamperów na wynajem.

Powiedz o nas znajomym:
Przewiń do góry